Sağlıkta Tıbbi Etik ve Kalite ile Değer Yaratmak

Bayındır Sağlık Grubu Genel Müdürü Sezai Sevgin, "Güvenilirlik ve yetkinliğin simgesi olarak anılan bir kurum olma vizyonu ile hareket ediyoruz" diyerek, tıbbi etik ve kalite çerçevesinde hayata geçirdikleri faaliyetleri kaleme aldı.

Sağlık alanında tedavi için yurt dışına gidilen, belli başlı tedavilerin ülkemizde yapılamadığı dönemlerden geçtik. Oysa bugün ülkemiz; sağlık reformlarının, modern tıbbi altyapı yatırımlarının, eğitimli, yenilikleri takip eden hekimlerimizce hayata geçirilen güncel tıp uygulamalarının ve yetişmiş sağlık personelinin değerli katkılarıyla “sağlık turizmi” konusunda son derece önemli bir konuma erişmiş; dünyanın her köşesinden hastaların geldiği, önemli bir “referans merkezi ülke” olma yolunda kararlılıkla ilerlemektedir.

Bayındır Sağlık Grubu’nun Ankara’daki ilk hastanesi 1992 yılında açıldı. O dönemde özel hastaneler, daha çok anlaşmalı hekimlerin özel hastalarına ameliyat yaptıkları merkezler idi. O zamanki adı ile Bayındır Tıp Merkezi, kendi tam zamanlı hekimleri ile poliklinik hizmetleri dâhil, uçtan uca tüm sağlık hizmetlerini, yetişmiş insan gücü ve modern teknolojik altyapı ile sunan bir anlayışla kurulmuştur. Bu, sağlık sektöründe geleceğe ilham veren önemli bir değer yaratmıştır.

Türkiye İş Bankası grup şirketleri arasında yer alan Bayındır Sağlık Grubu, tıbbi etik ve kaliteden taviz vermeksizin geliştirdiği hasta odaklı, güvenilir ve kanıta dayalı tıbbın gerektirdiği en son bilgi ve teknolojiyi kullanarak sürdürdüğü hizmet anlayışı ile anılmaktadır. Hasta haklarına saygı, tıbbi etik kurallara bağlılık, araştırmacılık, dürüstlük, yeniliklere açıklık, sorumluluk, şeffaflık, katılımcılık, takım ruhu, birbirimize güvenmek, duyarlılık, bilgi ve vefa, bizi biz yapan temel değerlerimiz… Gelişmeleri göz önüne almayan, kendini güncellemeyen hiçbir insanın, hiçbir bir kurumun ilerleyemeyeceğini ve geleceğe ümitle bakamayacağını çok iyi biliyoruz. Tıbbın tüm dallarında mükemmel sağlık hizmetini “Bayındır Ekolü” ile sunarken, güvenirlik ve yetkinliğin simgesi olarak anılan bir kurum olma vizyonu ile hareket ediyoruz.

Kalite yönetim sistemimiz, Sağlık Bakanlığı Kalite Standartları, beşinci defa akredite olduğumuz Joint Commission International (JCI) Akreditasyon Standartları ve Bayındır Kalite Kültürü kapsamında işlemektedir. Tüm hastanelerimiz, Sağlık Bakanlığı Kalite Standartları denetiminden üstün başarı ile geçmiştir.

Stratejik hedeflerimiz ve önceliklerimiz kapsamında içselleştirilmiş, gönüllü ve samimi çalışma tarzımızla misafirlerimiz olarak gördüğümüz hastalarımıza ve hasta yakınlarına en iyi deneyimi yaşatma bakış açısıyla çalışıyoruz.

Yüksek teknolojiye sahip medikal ekipman ve donanımımız, nitelikli ve deneyimli tam gün çalışan uzman hekimlerimiz ve çağdaş hastane yönetim sistemimizle güvenilir, prensiplerine bağlı bir sağlık kuruluşuyuz. 28 yıl önce yola çıkarken belirlediğimiz parolamızı hiçbir zaman unutmayarak sağlık sektöründe kaliteli ve iyi hizmet vermek adına birçok ilke imza attık. Türkiye’de ilk açık kalp ameliyatı yapılan, ilk kemik iliği nakli ünitesine, ilk akredite medikal onkoloji ünitesine ve ilk TS-EN ISO 9001 belgesine sahip özel hastane olma da bunların arasında yer almaktadır.

Günümüz teknolojisi, uygun olan hastalarda, artık ameliyatlarda geniş kesileri birçok durumda gereksiz kıldı. Minimal invaziv yöntemler dediğimiz kapalı cerrahi yöntemler de tıp teknolojisinin bize sunduğu önemli avantajlardan biri. Ekiplerimiz bu alanda eğitimli ve yaygın deneyime sahip. Açık ameliyat yerine uyguladığımız kapalı cerrahi yöntemler sayesinde hastalar kısa süre içinde normal hayatlarına geri dönebiliyor. TAVI, endoskopik bel fıtığı tedavisi, ablasyon, mitraclip, kohlear implant, EVAR & TEVAR, renal arter sempatik denervasyon, intratümoral kemoterapi gibi özellikli tedavileri hastalarımızla buluşturuyoruz.

İşletmeler güçlü rekabet ortamında ayakta kalabilme ve geleceğe hazırlanmada en önemli sermaye unsurunun entelektüel sermayenin bir parçası olan “insan” olduğunu mutlaka göz önünde bulundurmalıdır. Eskiden bilançolarında taşıdıkları fiziki varlıklarla bağlantılı olarak belirlenen şirket değerleri, günümüzde şirketlerin entelektüel sermayelerini ne kadar iyi yönettikleriyle de şekillenmektedir. Bu da işverenleri entelektüel sermayenin alt bileşeni olarak, meslek grupları itibarıyla, en iyi çalışanları bulma ve onları elde tutmaya yönlendirmiştir. Bu kapsamda Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi çok önemli bir unsur haline gelmiştir. Bunun bilinciyle, Bayındır Sağlık Grubu’nda insan gücü ihtiyacının optimum düzeyde belirlenmesi, nitelikli, işe bağlı ve yüksek motivasyonlu çalışanların istihdamıyla stratejik güç oluşturulması, eğitim ve oryantasyon programları ile sürekli gelişimin sağlanması, verimlilik ve etkililik kapsamında teknoloji desteğinin yaratılması, çalışan motivasyonu ve sadakati için uygulanan kurum içi politikalar ve insan kaynakları yönetiminin işletme ihtiyacı ve stratejisine entegre olması yoluyla çalışan verimliliği ve etkililiği ile etkin hizmet sunumu geliştirilmektedir.

Tüm dünyayı tehdit eden COVID-19 salgınına yönelik hastalarımızı, hasta yakınlarını ve sağlık çalışanlarımızı korumak için hastalığın görülmeye başladığı ilk andan itibaren proaktif olarak çok sayıda önlem aldık ve dinamik olarak almaya devam ediyoruz.

İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde, tele-sağlık uygulamaları ve online doktor görüşmesi uygulamalarını da faaliyete geçirdik. Böylece, hastalarımız istedikleri her yerden doktorlarımız ile görüşebilme imkânına sahip oldu. Ayrıca Softtech iş birliği ile “COVID-19 Tanısında Yapay Zekâ Temelli Karar Destek Sistemi” uygulamamızı başlattık.

Yine bu dönemde Türkiye İş Bankası ve Koç Üniversitesi’nin toplum sağlığı alanında bilimsel ve akademik faaliyetlere katkıda bulunmak amacıyla kurduğu ve Bayındır Sağlık Grubumuzun da dâhil olduğu Enfeksiyon Hastalıkları Araştırma Merkezi sağlık alanındaki kararlı adımlardan biridir.

Daha hızlı, daha kaliteli hizmet sunumu ve Entegre Sağlık Ekosistemi’nde “Tam Donanımlı Dijital Hastane” olma yolunda, dijital dönüşüm sürecimizi sürdürüyoruz. Varlık verimliliğinin sağlanması, giderlerimizin optimize edilmesi, operasyonel etkinliğe ulaşılması kapsamında teknolojiden de yararlanıyoruz. Etkili ve bütünleşik bilgi yönetiminin gerçekleştirilmesi ve bilgi teknolojilerinin yenilikçi biçimde kullanılması da bizim için büyük önem arz ediyor.

Bayındır Sağlık Grubu olarak doktorlarımız, hemşirelerimiz, sağlık ve idari çalışanlarımızla tıbbi etik ve kaliteden taviz vermeksizin, temel değerlerimizle, gönüllü, içselleştirilmiş, kolektif çalışma tarzımızla, gelecekte de Türkiye’ye katkı sağlayan şirketler arasında yer almaya devam edeceğiz. Elde edilecek niteliksel büyümenin niceliksel büyümeyi destekleyeceği bilinciyle çağın gerekliliklerini yerine getirecek yatırımlar her zaman odak noktamızda olmaya devam edecektir. Uygun ortam, fırsat ve koşullarda hastane ve diş kliniklerimizi daha da yaygınlaştırarak topluma fayda sağlamak stratejik önceliklerimizdendir.

Bu pandemi döneminde cansiparane çalışan, emeklerini esirgemeyen, cephede, en ön saflarda ve her alanda hizmet veren hekimlerimiz, hemşirelerimiz ve sağlık çalışanlarımız teşekkürün en samimi ve en büyüğünü hak ediyor. Bu zorlu süreci hep birlikte aşacağız.

Fortune, Aralık 2020

Bayındır Hastanesi
x

Randevu Al

* listenenler dışındaki tarih ve saate randevu almak istiyorsanız lütfen 0850 911 0 911 numaralı çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz

Verdiğim kişisel veri ve iletişim bilgilerimin, Bayek Tedavi Sağlık Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş., Penta Sağlık Hizmetleri A.Ş., Bayek Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş. (hepsi birlikte Bayındır Sağlık Grubu olarak anılacaktır) tarafından, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Aydınlatma Metninde belirtilen amaç ve bağlı amaçlar dahilinde işlenmesine ve aktarılmasına muvafakatettiğimi beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Bayek Tedavi Sağlık Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş., Penta Sağlık Hizmetleri A.Ş., Bayek Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş. (hepsi birlikte Bayındır Sağlık Grubu olarak anılacaktır) tarafından her türlü bilgilendirme, etkinlik, duyuru, anket, tanıtım, açılış, davet vb. hatırlatmaları ile diğer sair iletişim çalışmaları kapsamında tarafıma ticari elektronik ileti (arama, SMS, e-posta vb.) gönderilmesini kabul ediyorum.

Lütfen Üstteki Kutucuğu işaretleyiniz!

Hastanemizde kaydınız var ise direkt randevu alabilmek için tıklayınız

yukarı git