Kardiyovasküler Hastalıklarda Girişimsel Tedavi Yöntemleri

Bayındır Sağlık Grubu, dünya standartlarındaki kaliteli sağlık hizmetini, kardiyovasküler hastalıklar alanında da multidisipliner ileri tıp uygulamaları ile sunuyor.

TAVI
TAVI yöntemi, ameliyat riski yüksek olan birçok kalp hastasına sağlıklı bir yaşamın kapılarını açıyor. Açık kalp ameliyatına gerek kalmadan, kalp kapakçığının değiştirilmesine olanak sağlayan TAVI yöntemi, genel anesteziye bile ihtiyaç duyulmadan yapılabiliyor.

EVAR & TEVAR
Vücudun en büyük atardamarı olan aortanın, normal boyutlarının üzerine çıkacak şekilde genişlemesiyle oluşan anevrizma, endovasküler stent greft uygulamaları ile tedavi ediliyor. EVAR ile karın içinde seyreden aortanın anevrizmaları endovasküler yöntemle tedavi edilirken, TEVAR ise göğüs kafesi içinde seyreden anevrizmaların endovasküler yöntemle tamiri için kullanılıyor.

MitraClip
Kalbin en büyük sorunlarından biri olan mitral kapak yetmezliği, cerrahiye alternatif olan MitraClip yöntemi sayesinde, yaklaşık bir saatlik süre içinde tedavi edilebiliyor. Yöntem, kasık damarları aracılığı ile gerçekleştiriliyor ve sıklıkla yapılan koroner anjiyografiye benziyor. Milimetrik boyutlarda, küçük metal bir klips ile mitral kapağın yaprakları üç boyutlu ekokardiyografi görüntüleme altında yakalanarak birleştiriliyor ve böylece mitral yetmezlik azalıyor. 

Kateter Ablasyon
Gündelik yaşamı olumsuz etkileyecek boyutta olan kalp çarpıntıları, ablasyon yöntemi ile son buluyor ve hasta çok kısa süre içinde normal hayatına geri dönebiliyor. Ablasyon işleminde kateter denilen plastik kaplı, ince, yumuşak teller aracılığı ile kalp içinde ritim bozukluğundan sorumlu odak veya odaklar radyo dalgaları ile tahrip ediliyor ve çarpıntı ortadan kalkıyor.

Renal Arter Sempatik Denervasyon
Dirençli hipertansiyon hastaları için umut ışığı olan renal arter sempatik denervasyon yöntemi ile, tansiyonun kontrolsüz bir şekilde yükselmesinde etkili olan sağ ve sol böbreklerdeki atardamarların etrafındaki sinirler, katater yardımıyla radyo frekans verilerek yakılıyor. Renal ablasyon operasyonunun yapıldığı gün hasta taburcu olarak günlük hayatına dönerken, tansiyonunda da düşüş gözlenmeye başlıyor.

Bayındır Hastanesi
x

Randevu Al

* listenenler dışındaki tarih ve saate randevu almak istiyorsanız lütfen 0850 911 0 911 numaralı çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz

Verdiğim kişisel veri ve iletişim bilgilerimin, Bayek Tedavi Sağlık Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş., Penta Sağlık Hizmetleri A.Ş., Bayek Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş. (hepsi birlikte Bayındır Sağlık Grubu olarak anılacaktır) tarafından, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Aydınlatma Metninde belirtilen amaç ve bağlı amaçlar dahilinde işlenmesine ve aktarılmasına muvafakatettiğimi beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Bayek Tedavi Sağlık Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş., Penta Sağlık Hizmetleri A.Ş., Bayek Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş. (hepsi birlikte Bayındır Sağlık Grubu olarak anılacaktır) tarafından her türlü bilgilendirme, etkinlik, duyuru, anket, tanıtım, açılış, davet vb. hatırlatmaları ile diğer sair iletişim çalışmaları kapsamında tarafıma ticari elektronik ileti (arama, SMS, e-posta vb.) gönderilmesini kabul ediyorum.

Lütfen Üstteki Kutucuğu işaretleyiniz!

Hastanemizde kaydınız var ise direkt randevu alabilmek için tıklayınız

yukarı git