Coronavirus COVID-19 Salgını: Hastalarımız için Aldığımız Bazı Önlemler

Değerli Misafirlerimiz,
Bayındır Sağlık Grubu olarak tüm dünyayı ve Ülkemizi tehdit eden COVID-19 (Coronavirus) salgınına yönelik hastalarımızı, hasta yakınlarını, sağlık çalışanlarımızı korumak için hastalığın görülmeye başladığı ilk andan itibaren çok sayıda önlem alınmış olup, izleyen dönemde de dinamik olarak alınmaya devam edilecektir.

Covid-19 döneminde pek çok erteledik, hayatınızın yeni normaline dönerken ertelediğiniz periyodik kontroller ve tıbbi gereksinimlere güven içerisinde ulaşabilmeniz için tedbirlerimiz devam etmektedir. 

Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı'nın açıklamaları, uygulamaları ve prosedürleri, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Görüşleri, “COVID-19 (SARS-CoV2) Enfeksiyon Rehberi”, Enfeksiyon Kontrol ve Önleme Komitemiz kararları, T.C. Sağlık Bakanlığı kalite standartları, Joint Commission International “Enfeksiyonların Önlenmesi ve Kontrolü” kriterleri kapsamında ve değerli enfeksiyon uzmanı doktorlarımızın bilgi ve tecrübelerinden yararlanılarak çalışmalar ve planlamalar yapılmaktadır.

Coronavirus salgını ile ilgili olarak Acil Durum Eylem Planları içerisinde “Bulaşıcı Hastalıklar” Eylem Planlarımızda güncellemeler yapılmış, aksiyon planları oluşturulmuştur. Bu önlemler Hastanelerimize, Tıp Merkezimize ve Diş Kliniklerimize başvuran ve tedavileri devam eden hastalarımızın güvenilir sağlık hizmetini olumsuz şartlardan etkilenmeden alabilmesine ve hasta güvenliğine yöneliktir.

Toplum Bilincinin Oluşturulması
Hastalarımızı ve kamuoyunu bilgilendirmek üzere COVID-19 ile ilgili Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü ve diğer kliniklerimiz tarafından derlenen bilgiler web sitemizden yayınlanmakta ve içeriği değişen bilgilere göre güncellenmektedir. Hastalıkla ilgili basın bültenleri çoklu kanallarda paylaşılmaktadır. Hasta bilgilendirme videoları digital kanallarımızda paylaşılmaktadır. Enfeksiyon Hastalıkları Uzman hekimlerimiz tarafından, geçilen bu süreçte, bazı anlaşmalı kurumlarda bilgilendirme toplantıları yapılmıştır.

Sağlık Çalışanlarının Eğitimi
Enfeksiyonların önlenmesi ve kontrolü konusunda, deneyimli ve Bayındır Sağlık Grubu kurumsal kültürünü paylaşan doktor, hemşire, yardımcı sağlık personeli ve tüm sağlık çalışanlarımız Coronavirus enfeksiyonu - COVID-19 hastalığı, enfeksiyon korunma önlemleri ve kişisel korunma, şüpheli veya kesin tanılı COVID-19 hastaları ve diğer hastaların ayırımı, hastaların yönetimi konusunda işbaşı eğitimler dahil olmak üzere seminerlerle, yazılı, görsel paylaşımlarla bilgilendirilmiştir. Bu süreçte hizmetlerin aksamadan devamı ve hasta güvenliği kapsamında gerekli hazırlıklar yapılmıştır.

Başvuru ve Tedavi Alanlarının Ayrımı
Şu an için pozitif vaka bulunmamakla birlikte, olası şüpheli vakaların başvurması durumunda Hastanelerimizdeki diğer hastalarımızın ve hasta yakınları ile aynı ortamı paylaşmamaları için ayrı enfeksiyon poliklinikleri, bekleme alanları ve sadece bu hastalara yönelik yatarak tedavi katı ve yoğun bakım servisi, sadece bu alanlarda çalışan sağlık ekipleri planlamaları yapılmıştır. Böylelikle hastalarımızın hastanelerimizde bulundukları dönemde güvenle hizmet almaları sağlanmaktadır.

Hastanelerimize Girişler
Olası enfekte hastaların diğer hastalardan ayrılması ve tüm hastalarımız ile çalışanlarımızın güvenliği için hastane girişlerinde sağlık çalışanları dahil herkesin ateş ölçümü ve semptom sorgulaması yapılmakta, el dezenfeksiyonu sağlanmaktadır.

Hasta Ziyaretleri
Hasta ziyaret saatleri hafta içi günlerde saat 19.00-21.00, hafta sonu 15.00-18.00 olarak düzenlenmiştir. Yoğun bakım ünitesine ziyaretçi kabul edilmemektedir. Yatan hasta refakati sabit bir kişi ile sınırlandırılmıştır.

Sosyal Mesafenin Oluşturulması, Bulaş Riskini Azaltma
Hastalarımızla çalışanlarımız arasında en az 1 metrelik mesafenin korunması için alanlarda gerekli düzenlemeler yapılmıştır.  Ortak kullanım alanlarındaki gazete ve dergiler kaldırılmıştır.

Hasta Yoğunluğunu Azaltma
Sosyal mesafenin oluşturulması ve olası bulaşlara karşı korunulması için poliklinik sayıları azaltılmıştır. Hastalarımızın muayeneleri sonrası yapılan tetkik kontrol görüşmeleri telefon ile yapılabilmektedir.

Online Doktor Görüşmesi
Tedavi devamlılığı için Online Doktor Görüşmesi hizmetimiz ile yanınızdayız. Kendi server'larımız üzerinde çalışan platform ile sunduğumuz Online Doktor Görüşmesi hizmetinden yararlanmak için 0850 911 0 911 numaralı telefonu arayarak randevu alabilirsiniz. 

Diş Tedavi Hizmetleri
Hemen hemen tüm diş tedavilerinde aktif rol alan döner aletlerin (aeratörlerin) sprey etkisinin kontaminasyon açısından yarattığı etkiyi önelemek amacıyla havalandırma sistemleri başta olmak üzere gerekli dezenfeksiyon tedbirleri alınmış olup bu işlemlerin yapılacağı vakalarda özel aerosol vakum sistemleri devreye alınmıştır.

Hizmetlerin Aksamadan Sürdürülebilmesi
Yoğunluğa veya tedarik zincirlerindeki aksaklıklara bağlı olarak sarfiyatın artacağı düşünülen tıbbi malzeme ve cihazlar için ön hazırlıklar yapılmıştır.

Genel Alanların Temizliği
Hastanelerimiz ve ek binalarımızda tüm alanlarda (mutfak, yemekhane, kafeterya dahil) detaylı temizlik sıklığı artırılmış, ilgili alanlarda dezenfeksiyon yapılmış, bir çok alana ilave el dezenfektanları yerleştirilmiştir. Gün içerisinde tüm tuvaletler, kapı kolları, merdiven trabzanları, el dezenfektanlarının kolları gibi kişi temasının yüksek olduğu alanlar sürekli olarak dezenfektanlarla temizlenmektedir. Asansör temizliklerinin sıklığı artırılmış yarım saatte bir yapılmaya başlanmıştır.

Solunan Havanın Temizliği
Poliklinik koridorları, bekleme alanları, kafeterya ve birçok alan hava hijyeni korunarak havalandırılmaktadır. Yüksek konsantrasyonlu hipokloröz solüsyonu ile hastalarımızın yoğun olarak bulunduğu poliklinik ve kafe bölümlerinde sisleme makinası ile hava dezenfeksiyonu yapılmaya başlanmıştır. İşletmelerimizde mahallerin ısıtma ve soğutulması için kullanılan fan-coil cihazlarının dezenfeksiyonu hipokloröz ile yapılmaktadır.

İşletmelerimizde kullanılan klima santrallerinin tamamına yakını %100 taze hava santralidir. Karışım hava santralleri de taze hava santralleri konumunda çalıştırılmaya başlanmıştır. Klima santrallerinde filtre değişimleri düzenli olarak yapılmaktadır.

Çalışanlarımızın Sağlığı
Sizlere en iyi hizmeti verebilmek için özveri ile çalışan sağlık çalışanlarımızın ve ailelerinin sağlığı da bizim için çok önemlidir. Kişisel koruyucu ekipmanların sağlanması ve kullanılması, yurtdışı seyahat kısıtlaması, hamile ve bağışıklık sistemi baskılanmış, kanser hastalarına izin verilmesi, hekimlerimiz, hemşirelerimiz, hasta danışmanlarımız da dahil olmak üzere tüm sağlık personelinde vardiya uygulaması gibi enfeksiyon kontrolü açısından önem arz eden planlamalar yapılmıştır.

Ulaşım ve yemek hizmetlerinde de sosyal mesafe ve dezenfeksiyon kriterlerine uyum sağlanmıştır.
Personel bağışıklığını güçlendirmek için yemek menüleri gözden geçirilmiştir.
Hasta bilgilendirme toplantıları ve etkinliklerimiz online platformlar üzerinden devam etmektedir.
Hastanelerimize dışarıdan paket, kargo ve çiçek kabul edilmemektedir.

Vale Hizmetleri
Otoparklarımızda hizmet veren valelerimiz araçlarınızı teslim alırken hijyen kurallarına dikkat edilmektedir.

Destek Hizmetleri
Çamaşırhane temizlik sıklığı artırılmış ve dezenfeksiyonu sağlanmıştır.
Temizlik ve yemek hizmetlerinde görev alan personele verilen özel eğitimler ile hasta güvenliği konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar tekrarlanmış, kişisel koruyucu ekipman sağlanmıştır.

Değerli Misafirlerimiz,

Önümüzdeki günlerde de,  normalleşme sürecine dair gelişmeleri yakından takip ederek gerekli tüm tedbir ve aksiyonları almaya devam edeceğiz.

Bu zor günleri hep birlikte aşıyoruz.

Sağlık ve umutla,

Saygılarımızla,

Bayındır Hastanesi
x

Randevu Al

* listenenler dışındaki tarih ve saate randevu almak istiyorsanız lütfen 0850 911 0 911 numaralı çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz

Verdiğim kişisel veri ve iletişim bilgilerimin, Bayek Tedavi Sağlık Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş., Penta Sağlık Hizmetleri A.Ş., Bayek Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş. (hepsi birlikte Bayındır Sağlık Grubu olarak anılacaktır) tarafından, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Aydınlatma Metninde belirtilen amaç ve bağlı amaçlar dahilinde işlenmesine ve aktarılmasına muvafakatettiğimi beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Bayek Tedavi Sağlık Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş., Penta Sağlık Hizmetleri A.Ş., Bayek Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş. (hepsi birlikte Bayındır Sağlık Grubu olarak anılacaktır) tarafından her türlü bilgilendirme, etkinlik, duyuru, anket, tanıtım, açılış, davet vb. hatırlatmaları ile diğer sair iletişim çalışmaları kapsamında tarafıma ticari elektronik ileti (arama, SMS, e-posta vb.) gönderilmesini kabul ediyorum.

Lütfen Üstteki Kutucuğu işaretleyiniz!

Hastanemizde kaydınız var ise direkt randevu alabilmek için tıklayınız

yukarı git