Bilim İnsanları Otolojide 10. Kış Toplantısında Bir Araya Geldi

İşitme kayıplarının şimdiye dek irdelenmeyen çizgi dışı koşulları, yaşam kalitesi ve teknolojinin gelişmesi ile daha önce göz ardı edilen birçok detay ‘Otolojide 10. Kış Toplantısı’nda derinlemesine ele alındı.

Tüm dünyada yaşanan pandemi nedeniyle, internet ortamında gerçekleştirilen toplantı, 68 ülkeden 1000’in üzerinde uzmanı bir araya getirdi.

2011 yılından bu yana düzenlenerek geleneksel hale gelen Otolojide Kış Toplantılarının 10’uncusu ‘Sıra Dışı Durumlarda İşitme’ teması ile 13 Şubat Cumartesi günü online olarak gerçekleşti. Önceki yıllarda Ankara ve çevre illerden otoloji uzmanlarının katıldığı toplantı serisi, bu yıl ülke sınırlarını aşarak, Avrupa’nın birçok ülkesinden, otolojide fikir lideri olan 26 bilim insanını konuşmacı olarak ağırladı. İşitme kayıplarının çizgi dışı koşullarda irdelenerek bir ilke imza atıldığı toplantıyı, Türkiye’nin yanı sıra Singapur, Hindistan, Güney Afrika, İtalya, Fransa, Danimarka, Belçika ve İngiltere’nin de içinde yer aldığı 68 ülkeden 1000’i aşkın sağlık profesyoneli takip etti.

Otolojide uzman bilim insanları, Bebeklik döneminde cihazlandırma, Çocukluk dönemi işitme kayıpları, Konuşma diskriminasyonu düşük hastada işitme rehabilitasyonu, Geç dönem otoimmün işitme kayıplarında çözüm, Öncelik hangisinde: Çınlama mı işitme mi?, Odituar nöropatide işitme rehabilitasyonu, İç kulak iletim tipi işitme kayıpları, Dehisans & PLF ve İşitme, Dar hava kemik aralığı olan işitme kayıplarında cerrahi, Revizyon stapes cerrahisi sonrası işitme, İleri otosklerozda seçim stapedektomi veya kohlear implant, Tek işiten kulak cerrahisi, Tek taraflı total işitme kaybında karşı kohleadan yararlanım, Geniş vestibüler akudauktta işitme, Tek taraflı total işitme kaybında Kohlear implant, Kohlear sinirin görülemediği malformasyonlarda implant sonrası işitme, Akustik tümör cerrahisinde işitmenin gerçek zamanlı monitörizasyonu, Meniere cerrahisi sonrası işitme, Akustik tümör cerrahisi sonrası işitme, Akustik tümör Gamma knife tedavisi sonrası işitme ve Vestibüler implant cerrahisinde işitmenin restorasyonu konularında bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

“Sanal İletişimin Avantajlarını Kullanıyoruz”
Türkiye İş Bankası grup şirketleri arasında yer alan Bayındır Sağlık Grubu Genel Müdür Yardımcısı ve Tıbbi Hizmetler Direktörü Doç. Dr. Oğuz Okan Karaeminoğulları, yaptığı açılış konuşmasında, “COVID-19 pandemisi nedeniyle, geçtiğimiz mart ayından bu yana sanal ortamlarda bir araya geliyoruz. Yüz yüze gelebildiğimiz toplantıları elbette ki çok özledik ancak sanal iletişimin hepimizi bir araya getirebilme gibi özelliklerini de avantaja çeviriyoruz. Bugün bu avantaj sayesinde, Türkiye’nin yanı sıra Fransa, İtalya, Belçika, Danimarka ve Birleşik Krallık gibi ülkelerden 26 bilim insanı, otolojiye çok değerli katkılarda bulunacak. Otolojide 10. Kış Toplantısına başkanlık eden Bayındır Sağlık Grubu Kulak Burun Boğaz, Baş ve Boyun Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nuri Özgirgin’e huzurlarınızda teşekkür eder, siz değerli katılımcılara da başarılar dilerim” dedi.

“Otoloji Çizgi Dışı Koşullarda İrdelendi”
Bayındır Sağlık Grubu Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nuri Özgirgin, “Otolojide 10. Kış Toplantısı, sanal iletişimin avantajlarından payını alan bir toplantı oldu. Bu sayede Avrupa ülkelerinde otolojide fikir lideri olmuş bilim insanlarını da davet ederek, aranıp da bulunamayacak bilgilerin, otolojinin ustalarından sentezlenmesini sağladık. Ekonomi ve zaman yönetimi açısından fiziksel toplantılara katılamayan bilim insanları sanal süreçte deneyimlerini paylaşma fırsatı buldu. Bu yıla kadar işitme kayıplarını çizgi dışı koşullarda hemen hemen hiç irdelememiştik. Halbuki yaşam kalitesi ve teknolojinin gelişmesi ile daha önce göz ardı edilen birçok detay günümüzde büyük önem kazanmış durumda. Bu nedenle, otolojinin zorlukları ile örtüşen konuları derinlemesine tartışma fırsatı yarattık” diye konuştu.

Bayındır Hastanesi
x

Randevu Al

* listenenler dışındaki tarih ve saate randevu almak istiyorsanız lütfen 0850 911 0 911 numaralı çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz

Verdiğim kişisel veri ve iletişim bilgilerimin, Bayek Tedavi Sağlık Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş., Penta Sağlık Hizmetleri A.Ş., Bayek Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş. (hepsi birlikte Bayındır Sağlık Grubu olarak anılacaktır) tarafından, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Aydınlatma Metninde belirtilen amaç ve bağlı amaçlar dahilinde işlenmesine ve aktarılmasına muvafakatettiğimi beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Bayek Tedavi Sağlık Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş., Penta Sağlık Hizmetleri A.Ş., Bayek Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş. (hepsi birlikte Bayındır Sağlık Grubu olarak anılacaktır) tarafından her türlü bilgilendirme, etkinlik, duyuru, anket, tanıtım, açılış, davet vb. hatırlatmaları ile diğer sair iletişim çalışmaları kapsamında tarafıma ticari elektronik ileti (arama, SMS, e-posta vb.) gönderilmesini kabul ediyorum.

Lütfen Üstteki Kutucuğu işaretleyiniz!

Hastanemizde kaydınız var ise direkt randevu alabilmek için tıklayınız

yukarı git