Cilt üzerine çeşitli asitlerin uygulanması ile değişen derinliklerde ve kontrollü bir şekilde cildin soyulması işlemidir. Deriyi canlandırma, gençleştirme ve görünüşünü güzelleştirme amacıyla kullanılan kimyasal peelingler ayrıca bazı lekelerde, ince kırışıklıkların açılması ve yüzeysel sivilce izlerinin geriletilmesinde de yardımcı bir yöntemdir.

Kimyasal peeling nasıl yapılır?
Yüz, boyun, eller gibi tercih edilen bölgedeki cilt temizlendikten sonra tedavi alanına uygulama yapılır. İşlem esnasında yaklaşık 5-10 dakika kadar hafif yanma ve batma görülebilir. Tedavi bitiminde mutlaka güneşten koruyucu uygulanır ve hastalar işlem sonrasında normal günlük yaşamlarına devam edebilir. Tedaviden beklenen sonuçları elde etmek için belirli aralıklarla birkaç seans uygulanır.

Peeling sonrasında neler görülebilir?
İşlem yapılan yerde hafif kızarıklık ve belli bölgelerde kabuklanma birkaç gün izlenebilir. Kabukların kesinlikle kaldırılmaması gereklidir. Güneşten koruyucu kullanımına devam edilmelidir.

Kimlere peeling uygulanamaz?
Gebeler ve emziren hanımlarda peeling ertelenmelidir. Ayrıca yüzde açık yarası, aktif uçuk enfeksiyonu, güneş yanığı olan, peeling yapılan bölgeye önceden radyoterapi alan hastalarda peeling yapılmamalı, sistemik isotretinoin tedavisi alan veya isotretinoin tedavisi yeni kesilmiş hastalarda peeling ertelenmelidir. Gerçekçi beklentileri olmayan hastalarda da işlem yapılmaksızın alternatif yöntemlere yönlendirmek doğru olacaktır. Ayrıca doğum kontrol hapı ya da Tetrasiklin gibi güneş duyarlılığı yaratan ilaç kullanımında da mutlaka doktorun bilgilendirilmesi gerekmektedir.

Peeling seansları arası bakım nasıl olmalıdır?
Peeling işleminden sonra düzenli güneşten koruyucu kullanmak çok önemlidir. Ayrıca peeling yapılan yerdeki cildin ihtiyacına göre farklı kremler peeling seansları arasındaki sürede doktorunuz tarafından önerilecektir. Düzenli tedavi başarı şansını arttıracaktır. Ayrıca yoğun sigara içiminden kaçınmak hatta sigaranın bırakılması sağlıklı, genç ve parlak bir cilt için gereklidir. Tedavi süreci sırası ve sonrasında sigaradan uzak durulmalıdır.
22.07.2016
loading
x

Randevu Al

* listenenler dışındaki tarih ve saate randevu almak istiyorsanız lütfen 0850 911 0 911 numaralı çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz

Verdiğim kişisel veri ve iletişim bilgilerimin, Bayek Tedavi Sağlık Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş., Penta Sağlık Hizmetleri A.Ş., Bayek Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş. (hepsi birlikte Bayındır Sağlık Grubu olarak anılacaktır) tarafından, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Aydınlatma Metninde belirtilen amaç ve bağlı amaçlar dahilinde işlenmesine ve aktarılmasına muvafakatettiğimi beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Bayek Tedavi Sağlık Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş., Penta Sağlık Hizmetleri A.Ş., Bayek Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş. (hepsi birlikte Bayındır Sağlık Grubu olarak anılacaktır) tarafından her türlü bilgilendirme, etkinlik, duyuru, anket, tanıtım, açılış, davet vb. hatırlatmaları ile diğer sair iletişim çalışmaları kapsamında tarafıma ticari elektronik ileti (arama, SMS, e-posta vb.) gönderilmesini kabul ediyorum.

Lütfen Üstteki Kutucuğu işaretleyiniz!

Hastanemizde kaydınız var ise direkt randevu alabilmek için tıklayınız