COVID-19’da bulaşma, temel olarak damlacık ve temas yoluyla olmaktadır, su yoluyla ise bulaşmamaktadır. Yüzme alanları, damlacık yolu ile bulaşan COVID-19 açısından riski düşük olan açık hava mekanları olmasına karşın, sosyal mesafenin korunamaması durumunda COVID-19  bulaşma riski artar. Bu nedenle COVID-19 açısından güvende olmak için, sosyal mesafenin korunmasına azami dikkat edilmeli ve aşağıda belirtilen önlemlere mutlaka uyulmalıdır.

1. Etkinlik alanında bulunacak herkes, yarış öncesinde sağlık durumlarını düzenli olarak izlemelidir.

2. Ateş, öksürük, kas ağrıları, nefes darlığı, ishal gibi belirtileri olan, COVID-19 hastası olan veya bu kişilerle yakın temas eden  kişiler etkinliğe katılmamalı, tıbbi maske takılı olarak sağlık kuruluşuna başvurmalıdır.

3. Hasta insanlarla temastan kaçınılmalıdır. Mümkün ise en az 1 m uzakta bulunulmalıdır.

4. Özellikle hasta insanlarla veya çevreleriyle doğrudan temas ettikten sonra eller sık sık temizlenmelidir.

5. Kişilerle yüz yüze olma, konuşma gibi etkinliklerde sosyal mesafenin korunmasının yanı sıra maske takılmalıdır.

6. El hijyenini sağlamak için, eller en az 20 saniye boyunca su ve sabunla yıkanmalıdır. Antiseptik içeren sabun kullanmaya gerek yoktur, normal sabun yeterlidir. Su ve sabunun olmadığı durumlarda alkol bazlı el antiseptiği veya en az %70’lik alkol içeren kolonya kullanılmalıdır.

7. Eller yıkanmadan ağız, burun ve gözlerle temas edilmemelidir.

8. Öksürme veya hapşırma sırasında burun ve ağız tek kullanımlık kağıt mendil ile örtülmeli, kağıt mendilin bulunmadığı durumlarda ise dirsek içi kullanılmalıdır.

9. Soyunma kabinlerinin kullanımında sosyal mesafeye ve el hijyenine dikkat edilmelidir.

10. Havlu, deniz gözlüğü vb. gibi kişisel eşyalar başkalarıyla paylaşılmamalıdır.

11. Eldiven kullanımı el temizliği yerine geçmez, gereksiz bir güven hissi oluşturarak el yıkama sıklığını azaltabilir ve ellerle bulaş riskini artırabilir. COVID-19’dan korunmak amacıyla eldiven kullanılmamalıdır.

Bayındır Hastanesi
x

Randevu Al

* listenenler dışındaki tarih ve saate randevu almak istiyorsanız lütfen 0850 911 0 911 numaralı çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz

Verdiğim kişisel veri ve iletişim bilgilerimin, Bayek Tedavi Sağlık Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş., Penta Sağlık Hizmetleri A.Ş., Bayek Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş. (hepsi birlikte Bayındır Sağlık Grubu olarak anılacaktır) tarafından, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Aydınlatma Metninde belirtilen amaç ve bağlı amaçlar dahilinde işlenmesine ve aktarılmasına muvafakatettiğimi beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Bayek Tedavi Sağlık Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş., Penta Sağlık Hizmetleri A.Ş., Bayek Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş. (hepsi birlikte Bayındır Sağlık Grubu olarak anılacaktır) tarafından her türlü bilgilendirme, etkinlik, duyuru, anket, tanıtım, açılış, davet vb. hatırlatmaları ile diğer sair iletişim çalışmaları kapsamında tarafıma ticari elektronik ileti (arama, SMS, e-posta vb.) gönderilmesini kabul ediyorum.

Lütfen Üstteki Kutucuğu işaretleyiniz!

Hastanemizde kaydınız var ise direkt randevu alabilmek için tıklayınız

yukarı git